Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Siyah Ve Beyaz

Ortaokuldayken, sınıf arkadaşlarımdan birisiyle ciddi bir tartışmaya girdim. Onun haksız olduğundan, kendiminse haklı olduğundan çok emindim.

Öğretmenimiz bize çok iyi bir ders vermeye karar verdi. Bizi bütün sınıfın önüne çıkardı ve onu masanın bir tarafına, beni de diğer tarafına yerleştirdi. Masanın tam ortasında bir küp vardı; benim baktığım tarafı siyah renkli olan bir küp. Arkadaşıma o küpün rengini sordu.

Arkadaşım;

Beyaz diye yanıtladı.

Söylediğine inanamadım, çünkü nesne siyahtı. Arkadaşımla küpün rengi hakkında yeniden tartışmaya başladık. Öğretmenimiz beni bu kez arkadaşımın yerine, onu da benim yerime geçirdi. Ve bu defa bana küpün rengini sordu.

Beyaz yanıtı vermek zorundaydım, çünkü küpün bir tarafı beyaz diğer tarafı siyahtı. Öğretmenimiz o gün ikimize çok güzel bir hayat dersi verdi.

-Karşımızdaki kişinin bakış açısını anlamak için, kendimizi onun yerine koymamız gerekiyordu.

Judie PAXTON


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri