Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Dost Kimdir?

Dostum, içimi kapkara bulutlar kapladığında başımı omzuna yaslayabileceğim, onun içindeki kara bulutlar yüreğini kararttığında ise başını benim omzuma yaslayabilecek kişidir.

Dostum, sıkıntıdan ellerim buz gibi olduğunda, ellerimi tutarak, sevgisiyle ta yüreğime dek ısıtabilecek, sıkıntıdan onun elleri buz gibi olduğunda ise, benim onun ellerini tutarak sevgimle ta yüreğine dek ısıtabileceğim kişidir.

Dostum, işyerinde; bir bardak çayın ya da bir fincan kahvenin içimi süresince, Gönül ne kahve ister, ne kahvehane... Gönül bir dost ister, kahve bahane... deyişini akla getirip, yaşamın minicik bir parçasını gönül rahatlığıyla paylaşabildiğim kişidir.

-Dostum, toplumsal, parasal, siyasal düzeyini, dinsel inancını ya da ırkını bir çıkar aracı ya da bir engel nedeni olarak görmediğim, kendisini yalnızca insan özelliğiyle sevdiğim ve onun da beni, yalnızca insan özelliğimle sevdiği kişidir.

Cenk AKIN - Bütün Dünya Dergisi


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri