Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Dostluğa Dair

Ve bir genç bize Dostluktan sözet dedi.

Ve o yanıtladı, dedi ki:

Dostunuz ihtiyaç duyduğunuzda size ses verendir.

Sevgiyle ektiğiniz ve şükranla biçtiğiniz tarlanızdır. Ve sizin sofranız, ocağınızın başıdır.

Çünkü açlık içinde ona gelir, huzur için onu ararsınız.

Dostunuz fikrini söylerken aklınızdan geçen HAYIR dan korkmaz , EVET i kendinize saklamazsınız.

Ve o sustuğu zaman, yüreğiniz onun yüreğini dinlemekten geri durmaz. Çünkü dostlukta bütün düşünceler, bütün arzular, bütün beklentiler söz söylemeden ve alkışsız bir sevinçle doğar ve paylaşılır.

Dostunuzdan ayrıldığınızda üzülmezsiniz; Çünkü onun ne sevdiğiniz yanı o yokken iyice açıklık kazanır, tıpkı dağcıya dağın ovadan daha açık görünmesi gibi.

Ve dostlukta ruhu daha da derinleştirmekten başka bir amaç olmasın. Çünkü kendi sırrına ermekten başka amaç güden sevgi, sevgi değil geleceğe atılmış bir ağdır; bu ağa sadece yararsız şeyler takılır.

Ve siz de en iyi yanlarınızı dostunuza ayırın. Eğer suların çekilişini bilmesi gerekliyse, bırakın kabarışını da bilsin.

Dostunuz, ne içindir ki onu zaman öldürmek için arayasınız? Onu hep yaşanası zamanlarda arayın. Çünkü o sizin ihtiyacınızı karşılamak için vardır, boşluğunuzu doldurmak için değil. Ve güzelliğinde dostluğun, kahkahalar çınlasın, zevkler paylaşılsın.

-Çünkü küçük şeylerin şebnemiyle sabahına erip tazelenir yürek.

HALİL CİBRAN

Nadire BAKAR. sevimlibasak.blogcu.com dan alıntı.


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri