Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Kırlangıcın Hikayesi

Kırlangıcın hikâyesi

Kırlangıcın biri, bir adama âşık olmuş. Küçük sevimli gagasıyla cama vurmuş: "Tık tık tık". Adam o kadar meşgulmüş ki, kırlangıçla ilgilenmemiş bile. Kırlangıç dile gelmiş: "Hey adam ben seni seviyorum. Beni içeri al, beraber yaşayalım" demiş. Aradan biraz zaman geçmiş, kırlangıç gene adamın penceresini çalmış. "Bak soğuklar başladı, üşüyorum. Beni almazsan sıcak yerlere göçeceğim. Senin yalnızlığını paylaşmak istiyorum" diye ısrar etmiş. Adam bu yalnızlık lâfına öfkelenmiş, kuşu azarlamış. Kuş da soğuk havalar bastırınca çekip gitmiş. İşte o zaman yalnızlığın tenhalığı içinde yaptığı yanlışı anlamış. "Hay benim akılsız başım" diye dövünmüş. "Keşke kırlangıcın dostluğunu kabul etseydim böyle yalnız kalmazdım." Tekrar sıcakların gelmesini ümitle beklemeye başlamış. Sıcaklarla birlikte başka kırlangıçlar gelmiş ama onunla arkadaş olmak isteyen hiç görünmemiş. Sonunda bir bilge kişiye danışmış. Bilge kişi ona "O kırlangıç hiç gelmeyecek çünkü onların ömrü 6 ay" cevabını vermiş.

-Kıssadan hisse: Hayatta bazı insanlar vardır sadece bir defa karşınıza çıkar. Tıpkı elinizi uzatsanız yakalayabileceğiniz fırsatlar gibi. Değerini bilemezseniz kaçıp giderler. Dikkatli olun... Farkında olun.


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri