Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Yaşamın Yankısı

Bir adam ve oğlu ormanda yürüyüş yapıyordu. Birden oğlan takılıp düşer ve canı yandığı için ahhh! Diye bağırır. Çocuk ilerideki bir dağın tepesinden de ahhh! Diye bir ses duyar ve şaşırır. Sonra büyük bir merakla sen kimsin, diye sorar.

Aldığı cevap sen kimsin, şeklindedir. Sonra aldığı cevaba kızıp sen bir korkaksın diye yanıtlar. Dağdan da sen bir korkaksın şeklinde cevap alınca merak edip babasına sorar. Baba ne oluyor böyle der.

Adam: oğlum dinle ve gör der. Adam dağa doğru dönüp: sana hayranım? diye bağırır ve aynı cevabı dağdan da alır. Sonra sen muhteşemsin der ve yine dağdan da aynı cevabı alır. Oğlan büyük bir şaşkınlık içinde babasını izlemete ve ne olduğunu anlamaya çalışmaktadır.

Baba açıklar; oğlum buna yankı derler, ama aslında bu yaşamdır. Yaşam daima senin çevrene verdiklerini geri verir. Yaşamımız çevremize sunduğumuz yaşamımızın yankısıdır. Daha çok sevilmek istediğinde daha çok sevmeli, daha fazla şefkat beklediğimizde biz de daha fazla şefkatli olmalıyız. Karşımızdakilerin sabırlı olmasını istiyorsak biz de sabırlı olmalıyız. Yaşamımız bir tesadüf değil, yaptıklarımızın aynadaki yansımasıdır.


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri