Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Gitmek

Bugünlerde herkes gitmek istiyor küçük bir sahil kasabasına, bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara...

hayatından memnun olan yok kiminle konuşsam aynı şey...herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.

öyle "yanına almak istediği üç şey" falan yok bir kendisi bu yeter zaten herşeyi, herkesi götürdün demektir keşke kendini bırakıp gidebilse insan ama olmuyor.

hadi kendimize razıyız diyelim, öteki de olmuyor yani herşeyi yüzüstü bırakmak göze alınmıyor.

böyle gidiyoruz işte bir yanımız "kalk gidelim",öbür yanımız "otur" diyor.

"otur" diyen kazanıyor o yan kalabalık zira...iş, güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile, güvende olma duygusu...en kötüsü alışkanlık alışkanlığın verdiği rahatlık, monotonluğun doğurduğu bıkkınlığı yeniyor kalıyoruz...kuş olup uçmak isterken, ağaç olup kök salıyoruz.

evlenmeler...bir çocuk daha doğurmalar...borçlara girmeler...işi büyütmeler...

"sırtında yumurta küfesi olmak" diye bir deyim vardır;evet, sırtımızda yumurta küfesi var hepimizin, kendi imalatımız küfeler ama eğreti de yaşanmaz ki bu dünyada ölüm var zira ölüme inat tutunmak lazım, inadına kök salmak lazım.

bari ufak kaçışlar yapabilsek var tabii yapanlar, ama az sadece kaymak tabakası hepimiz kaçabilsek...bütçe, zaman, keyif... denk olsagün içinde mesela... küçücük gitmeler yapabilsek.

ne mümkün sabah 09.00, akşam 18.00 sonra başka mecburiyetler sıkışıp kaldık sırf yeme, içme, barınmanın bedeli bu kadar ağır olmamalı.

hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz bir ömür karşılığı, bir ömür yani ne saçma...bahar mıdır bizi bu hale getiren galiba.

ben her bahar aşık olmam ama her bahar gitmek isterim, gittiğim olmadı hiç, ama olsun... istemek de güzel

Can Yucel

Katkılarından dolayı Neslihan UCA ya teşekkürler.


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri