Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Yardım Etmek

Devesiyle birlikte çölde yürümekte olan bir bedevi, güçlükle yürüyen, dudakları susuzluktan kurumuş bir kişiye rastlamıştı. Ona yardım için yanına yaklaştığındabu kişi, kendisinden bir yudum su istedi.

Bedevi devesinden indi, yerde bitkin biçimde yatan adama su verdi.Adam suyu alır almaz kabı bir yana fırlattı, bedeviyi itip sırtüstü yere yuvarladı, sonra da onun devesine binip uzaklaşmaya başladı.

Bedevi, devesini alıp kaçan hırsızın arkasından bağırdı:

Tamam deveyi al git ama dedi. Sakın bu olayı kimseye anlatma.

Bu isteği garip bulan hırsız birden durakladı ve nedenini sordu;

Kimseye anlatmamamı neden istiyorsun? dedi.

Bedevi hafifçe gülümseyerek cevap verdi;

Eğer bir kişiye bile anlatırsan, bu olay kısa sürede her yere yayılır dedi ve ekledi.Ondan sonra da hiçbir kişi, çölde kendisinden yardım isteyen bir zavallıya yardım etmez.

Bütün Dünya Dergisinden Alıntı


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri