Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Sormuşlar?

Sormuşlar bir bilgine: HAYAT ne? Diye..Demiş bilgin; iki yönlü bir yol devam eder bilinmeze. Sen görmemezlikten gelsen de vardır bir yoldaş her köşesinde. Bazen çıkarsın zorlukla dar bir yokuştan bazen de aşarsın dertleri sanki uçuyormuş gibi inerek buradan.

Peki, SEVGİ nedir? Demiş biri..Kalbine sığmayacak kadar geniş. Dedikodusunu yapamayacağın kadar temiz, kokusunu alamayacağın kadar uzak hayal edemeyeceğin kadar yakın...

Ya KORKU nedir? Diye atılmış diğeri. Bir yağmur damlasındaki barut kokusu. Belki de saklanılan bir hayal yontusu ya bir miniğin haykırışı, ya da yüreği yaralı bir kuşun feryadı.

Peki ya UMUT nerededir? Diye atılmış bir umut avcısı. Bilinmezde değildir bilirim, demiş yerini kaygılı ve tasalı.Aradın boşuna heryeri ama unuttun en kolay yeri besbelli..Bunu derken işaret etti insanın en derinden yaralanan yerini.

Peki DOST kimdir? Diye sormuş biri. Demiş; paylaştın mı sevgini, korkunu, ümidini ve yenilgini, verdin mi desteğini, sordun mu halini, yolladın mı yüreğini, ağladın mı onun gibi?

Hissettin mi DOSTLUĞU? Demiş diğeri. Bilgin demiş: Karşılığı olmadan verilir mi hiç yürekteki sevgi?

Dostluk dediğin; tek bir ruhun, iki ayrı bedende dirilmesidir.

ALINTI:Katkılarından dolayı Nadire BAKAR'A teşekkürler.


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri