Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Seyisten Profesöre Ders

Profesör, konferans vermek üzere salona girer. Salonda, ön sırada, sadece tek bir kişi oturmaktadır. Konuşup konuşmama hususunda tereddüte düşer. O tek kişiye fikrini sorar.

- Hocam... ben bir seyisim; yani basit bir insanım. Ama ahıra gelseydim ve bütün atların kaçıp, bir tanesinin kaldığını görseydim, yine de onu beslerdim. Bu sözlere hak veren profesör iki saatin üzerinde konuşur; çok derin konulara dalar. Konferansını tamamladıktan sonra seyise sorar:

- Nasıl buldun?

- Hocam, daha önce de söyledim, ben basit bir adamım. Ama ahıra gelince, biri dışında tüm atların kaçtığını görseydim onu beslerdim dedim; lâkin elimdeki bütün yemi ona verip de hayvanı çatlatmazdım.

Alıntı: Nazlı ILICAK'IN köşesinden(Saim Güven'e teşekkürler)


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri