Ayak İzleriniz: Ana Sayfa @ Hayata Dair Paylaşımlar 

Bir Dostu Olmalı İnsanın

Saate bakmasızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın."Nereden çıktı bu vakitte" dememeli, gece yarısı yataktan fırladığında; gözünün dilini bilmeli, dinlemeli, sormadan söylemeden anlamalı. Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi, köklenmeli hayatında;

Sen her daim onun orada olduğunu hissetmelisin. İhtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarında saklanabilmelisin. Kucaklamalı seni güvenli kollarıyla. Dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı. En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin; gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz. Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli, alkışlandığında değil sadece; asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli.

Övmeli âlem içinde, baş başayken sövmeli ve sen, öyle güvenmelisin ki ona övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin: teklifsiz kefili olmalı hatalarının; günahlarının yegâne sahibi. Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş, göz bebekleri bulutlandığında fırtınayı sezebilmelisin. Ve sen ağladığında onun gözlerinden gelmeli yaş. Yıllarca aynı ip üzerinde çalışmış, iki trapezci gibi kenetlenmeli elleri.

Parkurun bütün zorluklarına rağmen DOST"luğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsledik ya; yenildik sayılmayız diyebilmeli. Issızlığın yalnızlığın en koyulaştığı an da, küçük bir kâğıda yazdığımız kısa ama ümit var bir yazıyı yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmeliyiz.

CAN DÜNDAR


 
Yarışma | Ziyaretçi Defteri | Coğrafya Kitabı | İlginç Küçük Şeyler | Coğrafya Oyunları

Gezelim Görelim | Hayata Dair Paylaşımlar | Duyurular
IstanbulNet © 2006 

Cafer Elitoğ'un yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen veya tamamen kopya edilmesi, teşhiri yasaktır. Ancak, tüm haklar saklı kalmak koşuluyla, kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan amaçları için malzeme indirebilir, yazıcı çıktısı alabilirler.
Cafer Elitoğ © 2006

DereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV GezileriDereTepeDüzzz: Kişiye / Mini Gruplara Özel Uzun Mesafeli ATV Gezileri